Spotkanie Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Katowicach

osoba robiąca notatki

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii w Katowicach oraz Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych ekonomią i naukami społecznymi na pierwsze spotkanie klubu w roku akademickim 2019/2020, które odbędzie się 30 października 2019 roku o godz. 18.30 w Instytucie Matematyki UŚ w Katowicach (ul. Bankowa 14, s. 227).

Seminaria, które odbywać się będą od października do czerwca co dwa tygodnie, zostaną poświęcone lekturze „Ekonomii wolnego rynku” („Man, Economy, and State”) Murraya Rothbarda – jednego z najważniejszych ekonomistów szkoły austriackiej. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z podstawami szkoły austriackiej oraz kluczowymi mechanizmami rządzącymi życiem gospodarczym, a także będą mieli okazję podyskutować o rozmaitych niuansach i kontrowersjach teoretycznych związanych z dziełem Rothbarda.

Pierwsze seminarium, które poprowadzi Przemysław Rapka – doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dotyczyć będzie rozdziału książki Rothbarda pt. „Podstawy ludzkiego działania”.

Szczegółowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną pod adresem e-mail: pieszczek@us.edu.pl.