Spotkanie informacyjne nt. programu administrowanego przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta

02.12.2016 - 16:14, aktualizacja 02.12.2016 - 16:14
Redakcja: admin

W piątek 9 grudnia 2016 roku w Uniwersytecie Śląskim odbędzie się spotkanie informacyjne nt. programu stażowego „Visiting Research Graduate Traineeship” dla studentów studiów magisterskich i doktorantów administrowanego przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta.

Pierwsza część spotkania rozpocznie się o godz. 13.00 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska (Katowice, ul. Bankowa 9, sala nr 121) i będzie dotyczyła programu oferującego roczne, płatne staże dla studentów kierunków biologicznych (biologii, biochemii, biotechnologii, farmacji itp.) w wybranych amerykańskich placówkach naukowych. Tę część poprowadzi dr Umesh Deshmukh z Oklahoma Medical Research Foundation (OMRF) , który wygłosi również wykład pt. „Microbiome in Health and Disease”.

O godz. 16.00 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (Chorzów, ul. 75 Pułku Piechoty 1A) prof. Zygmunt S. Derewenda wygłosi w języku polskim wykład pt. „Recent advances in structural biophysics – life at atomic resolution”. W programie wydarzenia zaplanowane jest również spotkanie ze studentami biofizyki i fizyki medycznej, podczas którego omówione zostaną studenckie staże naukowe w laboratoriach badawczych w Stanach Zjednoczonych, realizowane w ramach międzynarodowej współpracy.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta to fundacja administrująca założonym w 1946 roku Programem Fulbrighta, którego głównym celem jest rozwijanie i wzmacnianie współpracy naukowej i kulturalnej między Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami. Komisja prowadzi także centrum doradztwa edukacyjnego EducationUSA, w którym można uzyskać informacje na temat systemu szkolnictwa wyższego w Stanach Zjednoczonych.

Program finansowany jest przez Departament Stanu USA oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.fulbright.edu.pl.