Spotkanie i wystawa pt. „Japonia jakiej nie znasz…”

22 stycznia 2015 r. od godz. 14.00 do 19.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie naukowe pt. „Japonia jakiej nie znasz. Odkryj kulturowe, społeczne oraz religijne aspekty życia w Japonii”. Organizatorem wydarzenia jest Interdyscyplinarne Koło Nauk Społecznych UŚ. Projekt skierowany jest do osób zainteresowanych tematyką Azji – kulturą, tradycją oraz wierzeniami tego regionu świata. Celem przedsięwzięcia jest promocja kultury japońskiej w Polsce oraz przybliżenie różnorodnych aspektów życia w Kraju Wschodzącego Słońca. Oprócz prelekcji odbędzie się wykład poświęcony rytuałowi parzenia herbaty i koncert klasycznej muzyki japońskiej, w wykonaniu absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – mgr Ewy Danilewskiej.

Natomiast od 14 do 31 stycznia w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej oglądać będzie można wystawę pod tym samym tytułem. Ekspozycję tworzy kolekcja wybranych książek i albumów ze zbiorów biblioteki. Są to publikacje o tematyce dotyczącej wschodniej Azji, widzianej z różnych perspektyw. Prezentacja mieści się w holu głównym.

Program spotkania