facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Spotkanie filozoficzne pt. "Doświadczenie religijne w ujęciu Williama Jamesa"

Towarzystwo Metafizyczne im. A.N. Whiteheada, Seminarium Duchowne Braci Mniejszych w Katowicach-Panewnikach i Zakład Logiki i Metodologii Instytutu Filozofii UŚ zapraszają na kolejne spotkanie filozoficzne z cyklu pn. O naturze doświadczenia religijnego, które odbędzie się 27 lutego (w piątek) o godzinie 17:00. Spotkanie zatytułowane jest Doświadczenie religijne w ujęciu Williama Jamesa.

Kanwą spotkania i pretekstem do dyskusji będzie perspektywa rozumienia doświadczenia religijnego zaprezentowana w dorobku Williama Jamesa. Ujęcie problematyki doświadczenia religijnego przez tego filozofa, twórcę amerykańskiej psychologii i autora klasycznego już dzieła Doświadczenia religijne przybliży dr Mirosław Piróg. Dyskutowanym tekstem źródłowym będą wykłady XVI i XVII zamieszczone w tej książce, noszące tytuł Mistycyzm.

Seminarium odbędzie się na terenie Seminarium Duchownego Braci Mniejszych w Katowicach-Panewnikach. Uczestnicy proszeni są o zebranie się przy wejściu do Franciszkańskiego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego. Seminaria są otwarte i nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszanie uczestnictwa. Spotkania poprowadzą: o. dr Kleofas Gródek OFM i dr Bogdan Ogrodnik. Gościem spotkania będzie dr Mirosław Piróg.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.