Spotkanie autorskie z prof. Krystyną Heską-Kwaśniewicz

19 maja 2014 r. o godz. 16.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się promocja książki pt. „Tajemnicze ogrody 3. Rozprawy i szkice z literatury dla dzieci i młodzieży” autorstwa prof. zw. dr hab. Krystyny Heskiej-Kwaśniewicz. Spotkanie, które poprowadzi dr hab. Katarzyna Tałuć – zastępca dyrektora Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŚ będzie okazją do rozmowy z autorką na temat dawnej i współczesnej literatury przeznaczonej dla młodego odbiorcy. Podczas spotkania poruszone zostaną między innymi takie zagadnienia, jak: co czytali młodzi czytelnicy dawniej, a co czytają obecnie, jakie nowe zjawiska literackie pojawiły się na współczesnym rynku książki, które książki są wydawane najpiękniej i czy można coś jeszcze napisać o „Kamieniach na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

Książka pt. „Tajemnicze ogrody 3. Rozprawy i szkice z literatury dla dzieci i młodzieży” ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego.