facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

„Spotkania z adrenaliną”

W czwartek 19 lutego 2015 r. o godz. 18.30 w Teatrze Korez w Katowicach odbędą się „Spotkania z adrenaliną”. Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z kabaretem „Drzewo a gada”. Przedsięwzięcie ma na celu zmotywowanie słuchaczy do aktywnego działania i realizowania swoich pasji. Ma przyczynić się również do zwiększenia otwartości na osoby z niepełnosprawnością.

W programie spotkania przewidziano wystąpienia studentów z niepełnosprawnością (m.in. Janusza Świtaja, studenta II roku psychologii), którzy swoją działalnością pokazują, że niepełnosprawność nie musi wiązać się z biernością, a trudności, na które napotykają w życiu codziennym, nie muszą stanowić przeszkody w realizacji planów.

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć występ kabaretu „Drzewo a gada” wraz z zaproszonymi gośćmi. Kabaretowi artyści to osoby pełno- i niepełnosprawne, które prezentują monologi, skecze i piosenki zapraszające do niestereotypowego spojrzenia na osoby z niepełnosprawnością. Kabaretowi towarzyszyć będzie Mariusz Kałamaga z kabaretu „Łowcy.B”, który będzie motywować publiczność do aktywności i realizacji najśmielszych nawet planów.

Podsumowaniem imprezy będzie występ zespołu „032” – rockowo-folkowej grupy ze Śląska.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Studenci mogą odbierać bezpłatne wejściówki w Studenckiej Strefie Aktywności (ul. Bankowa 12).

Organizatorzy spotkania motywacyjnego są przekonani, że tego typu wydarzenia przyczynią się do przełamywania barier i niwelowania psychologicznych konsekwencji niepełnosprawności, a historie występujących osób staną się przykładami na to, że wytrwałość, ciężka praca i wiara we własne możliwości pozwalają osiągnąć wyznaczony sobie cel.

plakat

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.