Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2010

ŚSM Katowice

Rusza kolejna edycja Śląskiego Salonu Maturzystów. Podobnie jak w roku ubiegłym, impreza odbywać się będzie w dwóch śląskich miastach: Katowicach oraz Gliwicach. 16 września 2010 r. Śląski Salon Maturzystów będzie miał miejsce na terenie Politechniki Śląskiej, natomiast 17 września 2010 r. wystawa edukacyjna zawita na Uniwersytet Śląski w Katowicach.

16 września 2010 r. na Politechnice Śląskiej odbędzie się konferencja prasowa, podczas której Uniwersytet Śląski reprezentować będzie prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.

Śląski Salon Maturzystów to ceniona kampania edukacyjna skierowana do nauczycieli oraz uczniów, którzy już wkrótce będą musieli podjąć decyzję dotyczącą dalszej ścieżki edukacyjnej. Jest to również doskonała okazja do spotkania się ze środowiskiem akademickim i poznania uczelni. Organizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy przy współpracy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich.

Odbywający się w Katowicach Śląski Salon Maturzystów rozpocznie się 17 września 2010 r. o godz. 8.30 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 11B). Na uczestników czeka bogaty program imprez towarzyszących, wśród których wymieć można debaty, wykłady i pokazy.

Szczegóły...