facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Śląski Piknik Rodzinny

W sobotę 6 lipca 2013 r. o godz. 16.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędzie się VI Śląski Piknik Rodzinny. Wydarzenie będzie odbywać się pod hasłem: informatyka, elektronika, innowacje. Piknik organizowany jest z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych. W programie przewidziano m.in. prezentacje śląskich firm i instytucji zajmujących się zaawansowanymi technologiami, a także koncerty, pokaz fit-lajfu oraz zajęcia dla dzieci.

Śląski Piknik Rodzinny jest nawiązaniem do uroczystości „Fourth of July”, które odbywają się w USA na świeżym powietrzu. W całym kraju organizowane są liczne parady, festyny, koncerty i mecze baseballowe.

W wydarzeniu udział wezmą m.in.: konsul ds. polityczno-ekonomicznych Andrew Caruso z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, członek Zarządu Województwa Śląskiego Arkadiusz Chęciński, wicewojewoda śląski Piotr Spyra, prezydent Katowic Piotr Uszok oraz prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Organizatorzy i współorganizatorzy: KNST Marchołt, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej – American Corner, Urząd Miasta Katowice, Urząd Marszałkowski, Polsko-Amerykańska Rada Współpracy.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.ciniba.us.edu.pl.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.