Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017 – nabór

14.06.2017 - 16:35 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Wystawcy i prelegenci mogą zgłaszać swój udział za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl.

Zaproszenie kierowane jest do pracowników naukowych, członków studenckich kół naukowych, studentów oraz doktorantów, a także instytucji, z którymi współpracują na co dzień. Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania swoich naukowych zainteresowań oraz dokonań. Propozycje popularyzujące naukę mogą być składane w 6 obszarach:

• humanistyczno-społecznym,
  • artystycznym,
  • przyrodniczym,
  • nauk ścisłych,
  • technicznym,
  • medycznym.

Termin naboru zgłoszeń upływa 30 września 2017 roku.

W organizację ubiegłorocznego wydarzenia włączyło się prawie 500 pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego, a sam festiwal nauki cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Uczestniczyło w nim ponad 10 tys. osób.

Tegoroczna edycja będzie miała szerszą formułę i potrwa trzy dni:

• 30 listopada zorganizowany zostanie Dzień Science On Stage w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, w programie zaplanowano teatry naukowe i popularnonaukowy wieczór akademicki;
  • 1–2 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będą wykłady, warsztaty, pokazy naukowe, eksperymenty, konkursy i wystawy oraz przedstawienia, dostępne będą ponadto stanowiska pokazowe i centra nauki.

Oprócz przestrzeni wykładowo-warsztatowej i pokazowej zbudowanej wokół sześciu obszarów wiedzy zaplanowano również dodatkowe strefy, w tym strefę wynalazcy, strefę centrów nauki, żywą bibliotekę i czas dla gości specjalnych.

Grafika promująca nabór zgłoszeń na Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017