Śląska Kawiarnia Naukowa - spotkanie z wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego

9 października o godzinie 18:00 w Rondzie Sztuki w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie Śląskiej Kawiarni Naukowej. Gościem w zastępstwie minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej będzie wiceminister prof. dr hab. Grażyna Prawelska-Skrzypek. Spotkanie będzie w całości tłumaczone na język migowy.

Czego polski naukowiec potrzebuje do szczęścia ?

Na odpowiedź powinni czekać nie tylko naukowcy. Inwestowanie w naukę jest prostym sposobem na pobudzenie rozwoju gospodarczego i podniesienie stopy życiowej obywateli. Polska pod względem nakładów na naukę jest na szarym europejskim końcu. Ale czy fatalny stan naszej nauki to tylko kwestia pieniędzy ? Do dyskusji z panią minister zaproszeni zostaną młodzi naukowcy z kilku śląskich uczelni.

Oprawę muzyczną zapewni Duo Flamenco z Michałem Czachowskim (gitara)

Szczegóły najbliższego spotkania oraz tych, które już się odbyły na stronie: www.KawiarniaNaukowa.pl