Śląska Kawiarnia Naukowa - "Miasto XXII wieku"

6 listopada o godzinie 18:00 w Rondzie Sztuki w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie Śląskiej Kawiarni Naukowej. Naszymi gośćmi będą prof. dr hab. Katarzyna Popiołek, psycholog z Uniwersytetu Śląskiego, Tomasz Konior - architekt, oraz Mateusz Józefowicz - prezesa Mars Society Polska.

Jak będą wyglądały miasta w XXII wieku? Jacy będą ich mieszkańcy ?

Oprawę muzyczną zapewni zespół "Siudma Góra" (nie Siódma Góra) w składzie Aleksandra Guguła - skrzypce, trąbka, Agnieszka Oportowska - akordeon, Krzysztof Stroiński - gitara, Marek Różycki - gitara basowa, Zbigniew Siudy - śpiew, Michał Matuszewski - bębny. Surowe wnętrze kopuły wypełnią prace Iwy Kruczkowskiej - absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, stypendystki Marszałka Województwa Śląskiego i Miasta Krakowa.

Spotkanie jak zawsze tłumaczone będzie na język migowy, a dzięki współpracy z portalem Partnerstwo dla Przyszłości, na żywo transmitowane na www.KawiarniaNaukowa.pl
Partnerami Śląskiej Kawiarni Naukowej są Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Towarzystwo National Geographic.