Silesia Fashion Day – charytatywny pokaz mody z udziałem JM Rektora UŚ

13 kwietnia 2013 r. o godz. 20.00 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbędzie się trzecia edycja Silesia Fashion Day – charytatywnego pokazu mody. W rolę modelek i modeli wcielą się osoby znane ze swojej działalności artystycznej, społecznej, naukowej oraz biznesowej, m.in.: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prodziekan ds. budowy Wydziału Radia i Telewizji i promocji dr hab. prof. UŚ Krystyna Doktorowicz, aktorzy Mirosław Neinert i Jacenty Jędrusik, szefowa Aktualności w TVP Katowice Iwona Flanczewska-Rogalska, a także prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta. Zaproszeni goście zaprezentują kolekcję ubrań Tru Trussardi, Pinko, Casadei.

W programie imprezy przewidziano także aukcję prac artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum Cordis. Specjalnie dla Hospicjum projektant Tomasz Ossoliński stworzył T-shirt, który będzie można kupić podczas akcji. Na koszulce znajduje się kobieca postać z różą w ręku, symbolizująca ideę hospicyjną.

Celem Silesia Fashion Day jest wypromowanie idei przyświecających działalności Hospicjum Cordis w Katowicach oraz zebranie środków na wsparcie finansowe instytucji.

Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis istnieje od 22 lat. To pierwsze w Polsce południowej hospicjum stacjonarne, które realizuje opiekę nad dorosłymi i dziećmi w ostatniej fazie choroby nowotworowej oraz w przebiegu nieuleczalnych chorób przewlekłych. Hospicjum Cordis to także opieka domowa. Opieka nad chorymi sprawowana jest całkowicie bezpłatnie, ponieważ podopieczni Hospicjum i ich rodziny, często po długim i kosztownym leczeniu znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Aktualnie pod opieką stacjonarną i domową Hospicjum Cordis znajduje się około 65 dorosłych chorych i około 20 dzieci. Stale mieszka w Hospicjum troje dzieci pozbawionych opieki rodziców. Sześcioro dzieci jest pod stałą opieką medyczno-rehabilitacyjną.

Organizatorem Silesia Fashion Day jest JC Academy – Agencja Marketingu Zintegrowanego.