Sesja pt. „Solidarność wczoraj i dziś – okiem młodego pokolenia w XXX rocznicę”

solidarnosc

16 listopada 2010 r. o godz. 12.00 w auli im. A. Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki UŚ odbędzie się sesja pt. „Solidarność wczoraj i dziś – okiem młodego pokolenia w XXX rocznicę”. Spotkanie przeznaczone jest dla pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego, a także uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. UŚ dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W programie sesji znajdują się m.in. wystąpienia: dr. Jana Jelonka, pierwszego przewodniczącego uniwersyteckiej „Solidarności” oraz dr. Andrzeja Drogonia, dyrektora katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Nie zabraknie rocznicowych refleksji, przewidziano również projekcję filmu dokumentalnego „Taka właśnie jest historia”.