Sesja popularno-naukowa pt. "Śląskie dinozaury nie tylko z Krasiejowa"

W dniu 1 października o godz. 14:00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu z okazji jego 35-lecia odbędzie się III sesja popularno-naukowa pt. Śląskie dinozaury nie tylko z Krasiejowa. W sesji wezmą udział czołowi badacze z Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego. Naukowcy zaprezentują aktualny stan wiedzy o znaleziskach gadów z okresu triasowego (sprzed 250-200 mln. lat), w tym pierwszego polskiego dinozaura znalezionego w Lisowicach koło Lublińca. Ponadto zostaną wygłoszone referaty wszechstronnie przybliżające tematykę śląskich prajaszczurów: stan obecnej wiedzy i perspektywy badań ewolucji triasowych płazów i gadów, ekosystemy i zdarzenia u zarania ery dinozaurów, a także ciekawostki paleontologiczne nie tylko z triasu rodem. Sesja organizowana jest pod patronatem National Geographic, które finansuje też wykopaliska w okolicach Lublińca.