Sesja naukowa pt. „Muzyka i Wartości” w ramach cyklu X „Medium Mundi”

Od 20 do 27 września 2013 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Batory” w Chorzowie odbędzie się X sesja z cyklu „Medium Mundi”. Spotkanie będzie okazją do podjęcia rozważań nad relacjami zachodzącymi między muzyką i wartościami. Cykl spotkań składa się z koncertów, wernisaży i prelekcji.

25 września odbędą się wykłady, w których udział wezmą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach wprowadzenia wykłady wygłoszą: prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek z Wydziału Filologicznego UŚ i Bogdan Mizerski („Eine Kleine Nichtsmusic. Esej na głos i kontrabas”) oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek („Czytać czyli słuchać?”). Podczas pierwszej sesji wystąpią – dr hab. prof. UŚ Aleksandra Kunce z Wydziału Filologicznego UŚ oraz dr Jacek Kurek z Wydziału Nauk Społecznych UŚ. Wśród prelegentów znajdują się również: prof. dr hab. Krystyna Wojtynek z Wydziału Filologicznego UŚ, dr Krzysztof Maliszewski z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ oraz prof. zw. dr hab. Józef Olejniczak z Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego UŚ.

Partnerami wydarzenia są m.in. Instytut Historii UŚ oraz Instytut Pedagogiki UŚ. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.mediummundi.pl.