Sesja naukowa poświęcona pamięci prof. Ireny Bajerowej w 90. rocznicę urodzin

14 kwietnia 2011 r. o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego im. Z. J. Nowaka (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się sesja naukowa poświęcona pamięci prof. Ireny Bajerowej w 90. rocznicę urodzin.

W programie wydarzenia znajdzie się m.in.: prezentacja kolejnego wydania monografii prof. Ireny Bajerowej pt. „Kształtowanie się systemu polskiego języka literackiego w XVIII wieku”, referaty prof. dr hab. Danuty Ostaszewskiej „Badania Profesor Ireny Bajerowej nad ewolucją systemu polskiego języka ogólnego”, dr hab. Aleksandry Niewiary „Kontynuacja myśli Zenona Klemensiewicza w badaniach Profesor Ireny Bajerowej nad syntezą dziejów polszczyzny”, prof. UŚ dr hab. Joanny Sobczyk „Profesor Irena Bajerowa jako badaczka języka religijnego” oraz wspomnienia współpracowników i uczniów o prof. Irenie Bajerowej.

Organizatorem sesji naukowej jest Instytut Języka Polskiego UŚ.