Sesja naukowa „Nauka i Innowacja”

W piątek 11 kwietnia 2014 r. w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie odbędzie się sesja naukowa pt. „Nauka i Innowacja”. W konferencji udział weźmie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Głównym celem spotkania będzie przeprowadzenie dyskusji na temat rozwoju polskiej nauki w ciągu ostatnich 10 lat w kontekście europejskim, przy wsparciu programów unijnych i sprzężonych z nimi mechanizmów krajowych. Ważną częścią spotkania będzie panel dyskusyjny zatytułowany „Nauka, Innowacja, Konkurencyjność”, podczas którego zaprezentowane zostaną zalety i wady obecnej polityki naukowej w odniesieniu do innowacyjności i konkurencyjności w nauce i jej zastosowaniach. Dyskusja pozwoli na wymianę poglądów na temat miejsca polskiej nauki w Europie oraz warunków sprzyjających uczynieniu europejskiej nauki konkurencyjną w skali globalnej.

Organizatorami konferencji są Polska Akademia Umiejętności oraz Uniwersytet Jagielloński.