Seminarium „Wspieranie współpracy między uczelniami i firmami…”

30 stycznia 2012 r. od godz. 14.00 do 19.00 w Ambasadzie Francji w Warszawie odbywać się będzie seminarium pt. „Wspieranie współpracy między uczelniami i firmami w celu polepszenia zatrudnienia: strategia »wszyscy wygrywają«”. W spotkaniu udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś

Uczestnicy seminarium będą mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób ambasada i przedsiębiorstwa francuskie mogą pomóc polskim studentom i uniwersytetom. Podczas spotkania poruszone zostaną takie zagadnienia, jak: dialog pomiędzy uniwersytetami a firmami, udział firm w kształceniu uniwersyteckim, stypendia współfinansowane przez ambasadę i przedsiębiorstwa.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział ds. Współpracy Uniwersyteckiej Ambasady Francji oraz Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce.