facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

II Dni Nowych Mediów 2010

fil

Od 22 do 24 listopada 2010 r. w Katowicach odbywać się będą II Dni Nowych Mediów 2010. Tegoroczna edycja spotkań, nosząca tytuł „Oblicza cyborga”, poświęcona zostanie problemom robotyki, cyborgizacji oraz sztucznej inteligencji. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Kevin Warwick z University of Reading (Wielka Brytania).

Naukowiec zajmuje się badaniem sztucznej inteligencji, bezpośrednią stymulacją mózgu w leczeniu choroby Parkinsona oraz eksperymentami polegającymi na połączeniu ludzkiego ciała i komputera za pomocą implantów telekomunikacyjnych. Profesor wygłosi dwa wykłady: „Cyborgi – eksperymenty w dziedzinie technologii implantów” oraz „Roboty z biologicznymi mózgami”.

Dni Nowych Mediów są cyklicznym, interdyscyplinarnym projektem, którego celem jest ukazanie złożoności relacji pomiędzy współczesnym społeczeństwem i technologią.

Spotkania odbywające się w ramach II Dni Nowych Mediów 2010 będą miały miejsce na Uniwersytecie Śląskim oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

22 i 23 listopada na Wydziale Filologicznym (pl. Sejmu Śląskiego 1, sala Rady Wydziału) odbywać się będzie seminarium naukowe pt. „Problemy robotyki i cyborgizacji – medycyna, technika i kultura”. W ramach konferencji odbędą się również panele dyskusyjne z udziałem studentów oraz warsztaty.

Organizatorem Dni Nowych Mediów jest Ars Cameralis Silesiae Superioris, współorganizatorami są: Instytut Nauk o Kulturze Uniwersytetu Ślaskiego, Wydawnictwo Naukowe ExMachina oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Program II Dni Nowych Mediów 2010

Więcej informacji... 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.