Seminarium w ramach cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”

Fragment plakatu cyklu pn. „Problem granic w filozofii i nauce”

W środę 21 marca 2018 roku o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, sala sympozjalna III) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach 19. edycji seminariów Instytutu Filozofii i Instytutu Fizyki UŚ poświęconych granicom naszej wiedzy.

Marek Dyżewski, eseista muzyczny, rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu w latach 1990–1994 wygłosi prelekcję pt. „Bezcenny dar improwizacji”. Wykład poświęcony będzie m.in. inspiracji stanowiącej warunek konieczny wypowiedzi artystycznej.

Przed wykładem kilka słów o życiu i twórczości Stephena Hawkinga powie prof. dr hab. Jan Sładkowski, prodziekan ds. kierunków fizyka oraz informatyka Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ.

Streszczenie wykładu (pdf, 156 kB)

Program cyklu wykładów „Problem granic w filozofii i nauce” (dokument pdf, 111 kB)

Plakat wydarzenia, na białym tle dominuje powtórzona liczba 19 w kolorach żółtym i czarnym, jest też program seminariów na semestr letni oraz tytuł cyklu