facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Seminarium w ramach cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”

Budynek Wydziału Nauk Społecznych

W środę 8 listopada 2017 roku o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, sala sympozjalna III) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach 18. edycji seminariów Instytutu Filozofii i Instytutu Fizyki UŚ poświęconych granicom naszej wiedzy.

Dr hab. prof. UŚ Przemysław Marciniak, kierownik Katedry Filologii Klasycznej Uniwersytetu Śląskiego oraz kierownik Centrum Badań nad Literaturą i Recepcją Bizancjum wygłosi prelekcję pt. „Śmieszna rzecz zdarzyła się w drodze do Hagia Sophia. Granice humoru na przykładzie kultury bizantyńskiej”. Tematem wykładu będzie humor Bizantyńczyków szczególnie w okresie panowania dynastii Komnenów (XII wiek) oraz Paleologów (XIII–XV wiek).

Streszczenie wykładu (dokument pdf)

Program cyklu wykładów „Problem granic w filozofii i nauce” (dokument pdf)

Plakat (wersja pdf)

plakat promujący 18. edycję seminarium "problem granic w filozofii i nauce" zawierający nazwiska prelegentów i daty ich wykładów