Seminarium „Tożsamość jest matką każdej społeczności”

16 marca 2011 r. o godz. 16.00 w sali sympozjalnej I na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek w poszukiwaniu własnej tożsamości”. W roli gospodarza wystąpi dr Marek Cichocki. Tematem spotkania będzie cytat z kroniki Wincentego Kadłubka: „Tożsamość jest matką każdej społeczności”. Organizatorem cyklu seminariów jest Koło Naukowe Politologów UŚ.

Spotkania z cyklu „Człowiek w poszukiwaniu własnej tożsamości” odbywają się raz w miesiącu. Ich celem jest interdyscyplinarne podjęcie problematyki podmiotu, skupiając się na zagadce jego istnienia i tajemnicy jego tożsamości. Adresatami cyklu seminariów są doktoranci i studenci kierunków humanistycznych.

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku – profil: Koło Naukowe Politologów UŚ, a także bezpośrednio u koordynatorów projektu: hofman.dominika@gmail.com, grzegorz.szewczyk@o2.pl.