Seminarium pt. „Seniorzy a srebrna gospodarka – szanse, wyzwania, perspektywy”

osoba robiąca notatki

Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych organizuje seminarium pt. „Seniorzy a srebrna gospodarka – szanse, wyzwania, perspektywy”, które odbędzie się 21 października 2019 roku o godz. 10.00 na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Będzińska 60, s. 205).

Wydarzenie jest częścią organizowanego cyklicznie przedsięwzięcia pod nazwą Akademia Samorządowa, którego celem jest propagowanie fachowej wiedzy i budowanie trwałej współpracy przedstawicieli samorządu terytorialnego ze światem nauki. Tematyka nadchodzącego seminarium koncentruje się na diagnozie stanu populacji osób starszych w województwie śląskim oraz kwestiach polityki senioralnej, która z uwagi na obecne trendy demograficzne jest jedną z kluczowych polityk publicznych w Polsce i Europie.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 17 października 2019 roku poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego lub pod numerem telefonu: 32 359 23 44.

plakat promujący seminarium "Seniorzy w mieście a srebrna gospodarka"