Seminarium pt. „Moralny i prawny status zwierząt. Od reifikacji do upodmiotowienia”

9 maja 2016 roku o godz. 9.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpocznie się seminarium naukowe pt. „Moralny i prawny status zwierząt. Od reifikacji do upodmiotowienia”, organizowane przez Laboratorium Animal Studies – Trzecia Kultura przy Wydziale Filologicznym UŚ.

Gościem seminarium będzie dr hab. prof. AP Dorota Probucka, która wygłosi wykład pt. „Spór o moralny status zwierząt: arystotelizm – kartezjanizm – kontraktarianizm”. Spotkaniu będzie towarzyszyć prezentacja książki „Ptaki. Przeloty”, zredagowanej przez dr hab. Beatę Mytych-Forajter i Kalina Jaglarz (Katowice 2015).

Seminarium jest skierowane do pracowników naukowych, doktorantów i studentów, prawników, literaturoznawców, kulturoznawców, filozofów, biologów, ekologów oraz przedstawicieli innych dyscyplin.

Tematy z abstraktami należy nadsyłać do 20 kwietnia drogą elektroniczną na adres e-mail: justyna.tymieniecka@poczta.fm. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Zaproszenie (dokument PDF)

Program (dokument PDF)