Seminarium pt. „Film i serial w dydaktyce i glottodydaktyce polonistycznej”

16 maja 2016 roku o godz. 9.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się seminarium poświęcone obecności filmu w dydaktyce i glottodydaktyce polonistycznej. W części przedpołudniowej uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać wystąpień ekspertów w dziedzinie dydaktyki i glottodydaktyki, znawców filmu i jego wykorzystania na zajęciach polonistycznych skierowanych zarówno do polskich, jak i zagranicznych odbiorców. Po południu zaplanowano warsztaty, podczas których prowadzący pokażą, jak zrobić film, jak praktycznie zastosować na zajęciach zwiastuny filmowe oraz przełamią stereotypy i zanalizują obrazy literackie i filmowe.

Chęć uczestniczenia w warsztatach należy zgłaszać do 12 maja drogą elektroniczną na adresy e-mail: gosiek761@wp.pl lub wioletta.hajduk-gawron@us.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorami wydarzenia są: Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich, Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej.

Program seminarium

plakat promujący seminarium pt. "film i serial w dydaktyce i glottodydaktyce polonistycznej"