Seminarium pn. „Nagrody Nobla Anno Domini 2011”

W środę, 23 listopada 2011 r., Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego organizuje seminarium pt. „Nobel Anno Domini 2011”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego.

Program seminarium obejmuje trzy wystąpienia. Prof. dr hab. Marek Biesiada z Instytutu Fizyki UŚ będzie mówił o problemie przyspieszającej ekspansji Wszechświata (godz. 12.00), prof. dr hab. Leszek M. Sokołowski z krakowskiego Obserwatorium Astronomicznego poruszy zagadnienie niezgodności wykrytej przez tegorocznych laureatów Nagrody Nobla z fizyki (godz. 12.30), natomiast prof. dr hab. Janusz Wolny z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie opowie o Nagrodzie Nobla z chemii za odkrycie kwazikryształów (godz. 13.00).

Opis seminarium