Seminarium dla nauczycieli języka francuskiego z Polski południowej

Od 7 do 10 października 2010 r. w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego w Sosnowcu odbywać się będzie seminarium dla nauczycieli języka francuskiego z Polski południowej. Szkolenie, przeznaczone dla nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych, poprowadzą eksperci z Francji. Jego tematem będzie: kreatywność, nauczanie wspomagane komputerowo i ewaluacja.

Organizatorem seminarium jest Ambasada Francji we współpracy z Instytutem Języków Romańskich i Translatoryki oraz Śląskim Kuratorium Oświaty.

Osoby biorące udział w III atelier otrzymają, po spełnieniu warunków, certyfikat nadający uprawnienia do poprawy egzaminów DELF (Habilitation à la correction du DELF junior).

8 października 2010 r. przewidziany jest wyjazd uczestników szkolenia na IV Forum Frankofońskie w Pszczynie, organizowane pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, marszałka województwa śląskiego Bogusława Śmigielskiego oraz śląskiego kuratora oświaty mgr. Stanisława Fabera.

Patronat medialny nad forum objęła francuska telewizja TV5.

Program szkolenia oraz szczegółowe informacje nt. sposobu przyjmowania zgłoszeń:

Zapisy trwają do 30 września 2010 r.

Szczegóły…