Seminarium Szybkiego Reagowania

W czwartek 28 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Instytucie Filozofii (Katowice, ul. Bankowa 11, sala sympozjalna III) odbędzie się Seminarium Szybkiego Reagowania (SSR) pt. „Co można zrobić z hostią?”. Uczestnicy będą rozmawiali o miejscu sacrum w przestrzeni demokracji i wolności słowa.

Będzie to pierwsza z cyklu dyskusja, obejmująca tematykę spraw bieżących, zwłaszcza wydarzenia kontrowersyjne. Spotkania mają na celu przedstawienie kwestii i problemów, pozostających zwykle w tle omawianych zjawisk. Każde seminarium rozpocznie krótkie wprowadzenie przygotowane przez eksperta. Po nim nastąpi dyskusja, w której udział wezmą studenci oraz zaproszeni goście.

W problematykę pierwszego spotkania uczestników wprowadzi ks. dr hab. Sławomir Zieliński z Wydziału Teologicznego UŚ. Moderatorami dyskusji będą przedstawiciele Wydziału Humanistycznego UŚ – prorektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dr Magdalena Wołek.

Wydarzenie organizowane jest przez Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych oraz Instytut Filozofii.

Tematyka kolejnych seminariów jest otwarta, dlatego sprawy, wydarzenia lub problemy warte omówienia można zgłaszać, pisząc wiadomość na adres e-mail: ssr@us.edu.pl