„Seminaria a due: Jak brzmi znaczenie? Muzyka i hermeneutyka”

22 października 2013 r. odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Seminaria a due: Jak brzmi znaczenie? Muzyka i hermeneutyka”. Projekt składa się z siedmiu seminariów na temat muzyczności literatury i literackości muzyki z udziałem literaturoznawców, muzyków-wykonawców i teoretyków muzyki. Uczestnicy spotkań dowiedzą się co ma wspólnego suita z Szekspirem, co to jest pismo klawesynu, jak przedstawia się kwestia narracji w muzyce i literaturze, a przy okazji będą mogli wysłuchać kameralnego koncertu.

Pierwsze spotkanie pt. „Fraza i znaczenie” odbędzie się w sali Rady Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach o godz. 17.00. Ekspertami będą prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek oraz Arkadiusz Kubica.

Organizatorami spotkań są Uniwersytet Śląski oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach we współpracy z Miastem Ogrodów.

Szczegółowe informacje…
Program spotkań