Sekcja aerobiku sportowego na Akademickich Mistrzostwach Polski

logo Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym organizowane po raz piąty przez Akademicki Związek Sportowy Katowice odbywały się od 9 do 12 maja w katowickiej hali „Kolejarz”. Koordynatorką wydarzenia była mgr Katarzyna Ostrowska ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uniwersytet Śląski reprezentowały trzy solistki, duet i drużyna. W klasyfikacji generalnej w kategorii solistek: 7. miejsce zajęła Aleksandra Jawoszek, 10. miejsce zdobyła Weronika Łakomska, natomiast na 12. pozycji uplasowała się Wiktoria Łopuszańska.

W kategorii duet 7. miejsce zajęły Julia Paseniuk i Aleksandra Jawoszek, z kolei drużyna w składzie: Monika Madalyr, Julia Paseniuk, Weronika Szajnakowska, Klaudia Mendelowska, Anna Zakrevska, Oleksandra Burkun, Aleksandra Wieczorek i Magdalena Pawelec uplasowała się na 10. miejscu.

Trenerką sekcji aerobiku sportowego jest mgr Katarzyna Ostrowska.