Sejmik Województwa Śląskiego wyraził zgodę na nabycie nieruchomości przy pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach

17.09.2018 - 13:35 aktualizacja 17.09.2018 - 13:35
Redakcja: admin

W poniedziałek 17 września 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się LVII sesja Sejmiku Województwa Śląskiego, w której ze strony Uniwersytetu Śląskiego udział wziął JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. Jednym z punktów porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonej w Katowicach przy placu Sejmu Śląskiego 1. Budynek, w którym obecnie znajduje się część Wydziału Filologicznego – jednego z największych wydziałów Uniwersytetu Śląskiego, powstał w latach 1935–1937 na potrzeby administracji publicznej.

Podczas posiedzenia Sejmik Województwa Śląskiego wyraził zgodę na nabycie nieruchomości. Budynek będzie użytkowany przez wydział do 2020 roku.

Modernizacja i konsolidacja infrastruktury dydaktyczno-badawczej w kampusach w Katowicach, Chorzowie i Cieszynie ma na celu poprawę warunków studiowania i prowadzenia badań naukowych. W mijającym roku akademickim przeniesiono Instytut Fizyki do kampusu w Chorzowie, planowane są również prace projektowo-budowlane w obiekcie przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach w celu dostosowania go do potrzeb Wydziału Filologicznego.

Decyzja wpisuje się w strategię rozwoju uczelni dotyczącą wzmocnienia potencjału naukowo-badawczego poprzez modernizację infrastruktury i znajduje uzasadnienie między innymi w dokumentach: