facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Rusza projekt „IKEA dla Centrum Zimbardo”

22 lutego 2014 r. zainicjowany zostanie projekt „IKEA dla Centrum Zimbardo” z udziałem pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest to ostatni etap tworzenia siedziby Centrum Młodzieżowego Zimbardo, które powstaje w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec. Zaprojektowane i umeblowane przez młodzież wnętrze Centrum będzie można zobaczyć już za kilka tygodni.

W ramach projektu zaplanowane zostały warsztaty dotyczące określania celów, komunikacji interpersonalnej, współpracy w grupie, podejmowania decyzji zakupowych, projektowania i aranżacji wnętrz oraz warsztaty improwizacji teatralnej. Warsztaty prowadzone będą przez pracowników Instytutu Psychologii UŚ, studentów psychologii, przedstawicieli Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych oraz IKEA Katowice. Ta ostatnia wyposaży Centrum Młodzieżowe Zimbardo w ramach akcji społecznej oraz włączy się w późniejsze działania edukacyjne.

Inicjatorem utworzenia pierwszego na świecie Centrum byli profesor Philip Zimbardo, Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych działające w ramach Programu Centrum Aktywności Lokalnej oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Formalnie zostało powołane 19 kwietnia 2013 r., a uroczyste zainicjowanie działalności Centrum Młodzieżowego Zimbardo, z udziałem prof. Zimbardo, odbyło się 6 czerwca 2013 r. Adaptacja  głównej siedziby rozpoczęła się jesienią 2013 roku.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z udziałem prof. Philipa Zimbardo, które jest dostępne na stronie: www.youtube.com/watch?v=F2iAlDB7fkM.

Szczegółowe informacje o Centrum Młodzieżowym Zimbardo znajdują się na stronie:
www.psychologia.us.edu.pl/centrumzimbardo oraz na profilu Centrum Zimbardo na Facebooku.

O wydarzeniu napisali również: