Rozstrzygnięcie plebiscytu „(Nie)zwykłe kobiety – niezwykłe historie. Kobiety Śląska”

Zdjęcie: trzy kobiety stojące tyłem

Dobiegł końca konkurs „Kobiety Śląska” zorganizowany z okazji 100-lecia niepodległości Polski przez europosła prof. Jerzego Buzka oraz wydawcę „Dziennika Zachodniego”. Plebiscyt miał na celu prezentację sylwetek nieznanych historycznie postaci z lat 1918–2018 z województwa śląskiego oraz terenów historycznego Śląska, kobiet zwyczajnych, a jednocześnie niezwykłych, bohaterek życia codziennego.

Gala związana z rozstrzygnięciem plebiscytu odbędzie się w sobotę 17 listopada 2018 roku o godz. 12.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego, który jest jednym z partnerów konkursu.

Dziesięcioro laureatów plebiscytu otrzyma dwuosobowe zaproszenie na 5-dniowy wyjazd do Brukseli i Amsterdamu. Natomiast pamięć o niezwykłych kobietach Śląska zostanie zachowana w specjalnym albumie publikowanym na stronach „Dziennika Zachodniego”, a także w jego internetowym wydaniu.

Nadesłane prace dostępne są w serwisie: dziennikzachodni.pl.