Rozdanie nagród 8. edycji konkursu „Marka – Śląskie”

01.09.2017 - 17:03 aktualizacja 01.09.2017 - 17:03
Redakcja: admin

W sobotę 2 września 2017 roku w siedzibie Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” odbędzie się XXIII Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, w trakcie której rozstrzygnięty zostanie konkurs „Marka – Śląskie”. Ma on na celu promocję województwa śląskiego, jego atutów przemysłowo-gospodarczych, społecznych, kulturalnych, naukowych oraz sportowych. Podczas gali Uniwersytet Śląski w Katowicach reprezentować będzie prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski.

Nagrody „Marka – Śląskie” przyznawane są w trzynastu kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, dziedzictwo kulturowe regionu, sport, turystyka i rekreacja, produkt, usługa, zdrowie, organizacje pozarządowe, społeczna odpowiedzialność biznesu, media oraz osobowość roku. Laureatem nagrody w dziedzinie nauki w ubiegłym roku został Uniwersytet Śląski w Katowicach. Uczelnię doceniono za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego.

W trakcie tegorocznej uroczystości wyłoniony zostanie laureat w kategorii ambasador „Marka – Śląskie”, wręczone zostaną również odznaczenia regionalne honorujące wyróżniające się osoby, firmy i instytucje, które wspierają rozwój gospodarki rynkowej. Organizatorzy przyznają także Medal Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, stanowiący podziękowanie dla osób i przedsiębiorstw za ich szczególne osiągnięcia dla regionu.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: www.riph.com.pl