Wykład pt. „Rolnicza bioróżnorodność – nasze zapomniane dziedzictwo”

Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza na wykład pt. „Rolnicza bioróżnorodność – nasze zapomniane dziedzictwo”, organizowany w ramach XIX cyklu wykładów: „Wybrane problemy ekologii i ochrony środowiska”. Wykład wygłosi Ewa Ligęza-Sieniarska ze Społecznego Instytutu Ekologicznego w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 grudnia 2010 r. o godz. 16.00 w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach przy ul. Bankowej 9.

Wykłady z serii FORUM NATURA’17 są dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

O wykładowcy:

Ewa Ligęza-Sieniarska – prezes Społecznego Instytutu Ekologicznego w Warszawie. Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i Studium Dziennikarstwa UW. Autorka wielu publikacji z zakresu ochrony bioróżnorodności. Członek Zarządu Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS i Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Redaktor naczelna „Biuletynu Niecodziennego Spraw Ekologicznych”. Współautorka i koordynatorka wielu realizowanych przez SIE programów poświęconych różnorodności biologicznej w rolnictwie, m.in. zachowaniu tradycyjnych roślin ozdobnych, rodzimych ras zwierząt i odmian roślin.

Harmonogram cyklicznych wykładów CSCS 2010/2011 - semestr I pdf