Reprezentanci Ukraińsko-Polskiego Centrum Wymian Akademickich na UŚ

1 grudnia 2010 r. w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach przedstawiciele Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych spotkają się z reprezentantami Ukraińsko-Polskiego Centrum Wymian Akademickich. Przedmiotem spotkania będzie współpraca w zakresie międzynarodowej działalności edukacyjnej.

Uniwersytet Śląski reprezentować będzie prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.

Konsorcjum, które powstało w maju 2010 r., promuje region śląski jako miejsce sprzyjające rozwojowi wiedzy i nowych technologii. Organizacja dąży do zwiększenia zainteresowania studentów zagranicznych śląskimi uczelniami. W skład Konsorcjum wchodzą następujące uczelnie: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Politechnika Częstochowska, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.