Reprezentacja UŚ uczestnikiem Edu Esports League

09.04.2018 - 13:19 aktualizacja 09.04.2018 - 13:19
Redakcja: admin

7 kwietnia 2018 roku rozpoczęły się rozgrywki w ramach, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych, Akademickiej Ligi E-sportowej (Edu Esports League; EEL), w której  udział biorą także e-sportowcy z sekcji e-sportowej AZS Uniwersytetu Śląskiego.

Podczas pierwszego spotkania ligowego zespół AZS UŚ w składzie: Damian „Anonymous” Enders, Patryk „Carvon” Zioła, Łukasz „Bezok” Poloczek, Kuba „qBIN0S” Grochowski, Maciek „ciekma7” Szostak pokonał w grze „League of Legends” drużynę z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (21:3). Kolejne zawody zaplanowano na 14 kwietnia.

Wśród ekspertów komentujących rozgrywki EEL znajdują się także pracownicy Uniwersytetu Śląskiego, którzy analizują e-sport pod kątem różnych dyscyplin naukowych. Pierwszym ze specjalistów był dr Michał Kłosiński z Wydziału Filologicznego.

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest partnerem merytorycznym EEL, której celem jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców zainteresowanych nowymi mediami, nowymi technologiami i innowacyjnym przemysłem oraz stworzeniem ogólnopolskiej sieci współpracy. Rozgrywki ligi są transmitowane on-line na stronie: www.twitch.tv/esports_assoc. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.facebook.com/esportsassociation.