Ranking Szkół Wyższych „Perspektywy 2017”

12.06.2017 - 08:54 aktualizacja 12.06.2017 - 08:54
Redakcja: admin

12 czerwca 2017 roku Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2017”, w którym oceniono polskie uczelnie akademickie, niepubliczne uczelnie magisterskie oraz państwowe wyższe szkoły zawodowe. Uniwersytet Śląski zajął 18. miejsce w grupie uczelni akademickich. W rankingu wg typów uczelni UŚ znalazł się na 7. miejscu, lokując się tym samym na pierwszym miejscu wśród uniwersytetów w województwie śląskim.

Ranking uczelni akademickich, który cieszy się uznaniem nie tylko w polskim środowisku akademickim, ale jest także wysoko oceniany za granicą, został oparty na kryteriach podzielonych na 6 grup: innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki kształcenia, prestiż oraz umiędzynarodowienie.

Pełne wyniki rankingu zostały opublikowane na stronie: www.perspektywy.pl/RSW2017/.