facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Punkt konsultacyjny Straży Granicznej na Uniwersytecie Śląskim

Zdjęcie budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego

W Studenckiej Strefie Aktywności w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, s. 125) uruchomiony został bezpłatny punkt konsultacyjny Straży Granicznej dla studentów zagranicznych. Funkcjonariusze Straży Granicznej odpowiadać będą m.in. na pytania dotyczące obowiązujących przepisów z zakresu zasad przebywania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ubiegania się o kartę pobytu czy podejmowania pracy przez cudzoziemców. Funkcjonariusze podczas dyżurów nie będą jednak przyjmować dokumentów oraz rozpatrywać indywidualnych spraw.

W semestrze letnim roku akademickiego 2016/2017 spotkania odbywać się będą w godz. od 10.30 do 12.00 w następujących terminach:

• 7 i 21 marca,
  • 4 i 18 kwietnia,
  • 16 maja,
  • 6 i 20 czerwca.

Informacji na temat działania punktu konsultacyjnego udzielać będą: mgr Magdalena Knapik (e-mail: magdalena.knapik@us.edu.pl) oraz mgr Justyna Szostek-Aksamit (e-mail: justyna.szostek@us.edu.pl).