Punkt informacyjny NFZ na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach

16 listopada 2015 r. od godz. 10.00 do 14.00 pracownicy, doktoranci i studenci Uniwersytetu Śląskiego będą mogli skorzystać z mobilnego stanowiska NFZ i odebrać dane dostępowe (hasło i login) do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP). By założyć konto, wystarczy okazać ważny dowód lub paszport. Cały proces trwa ok. 3 min. Punkt informacyjny będzie znajdował się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis, który udostępnia pacjentom informacje o udzielonych im świadczeniach zdrowotnych od 2008 roku oraz kwocie środków publicznych wydanej na sfinansowanie leczenia. W systemie mogą zarejestrować się pacjenci, którzy odwiedzą mobilne stanowisko, delegaturę, sekcję lub oddział Narodowego Funduszu Zdrowia (z ważnym dowodem osobistym lub paszportem). W ramach współpracy na terenie Uniwersytetu Śląskiego organizowane będą między innymi spotkania informacyjne i imprezy mające na celu poszerzanie wiedzy na temat Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

Więcej informacji na temat systemu ZIP można uzyskać pod numerem infolinii 32 735 16 00 lub na stronie: www.zip.nfz.gov.pl.