„Przez nokaut czy na punkty? O edukacji uniwersyteckiej na poziomie doktoranckim”

23 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1, sala 303) odbędzie się debata na temat uniwersytetu, miejsca i samopoczucia w nim doktorantów, uniwersyteckiej edukacji. Inspiracją do rozmowy stał się cykl wykładów prof. zw. dr. hab. Tadeusza Sławka pt. „Uniwersytet jako instytucja społeczna” – prowadzonych dla słuchaczy I roku studiów doktoranckich –  oraz eseje uczestników tego wykładu.

Spotkanie rozpocznie prof. Tadeusz Sławek. W rozmowie będą uczestniczyli prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek oraz kierownik studiów doktoranckich dr hab. prof. UŚ Danuta Opacka-Walasek.