Przewodniczący KRASP uczestnikiem spotkania dotyczącego programu „Ciência sem Fronteiras”

W czwartek 29 sierpnia 2013 r. przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś weźmie udział w spotkaniu dotyczącym uczestnictwa polskich uczelni w programie „Ciência sem Fronteiras” zainicjowanym przez rząd Brazylii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 w Uniwersytecie Warszawskim. Udział w nim wezmą: JM Rektor UW dr hab. prof. UW Marcin Pałys, JE Ambasador Brazylii w Polsce Jorge Geraldo Kadri, sekretarz ambasady Brazylii Giulliano Ventura, dyrektor Departamentu Strategii MNiSW Mateusz Gaczyński, Jowita Mikołajczyk z Departamentu Ameryki MSZ oraz dr Joanna Gocłowska-Bolek, dyrektor Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem programu „Ciência sem Fronteiras” jest intensyfikacja procesów innowacyjnych, rozwój technologiczny oraz wzrost konkurencyjności kraju poprzez aktywne uczestnictwo społeczności akademickiej w obszarach uznawanych za priorytetowe dla rozwoju gospodarki kraju. Program wspiera również mobilność studentów, doktorantów i młodych naukowców.