JM Rektor UŚ uczestnikiem seminarium pt. „Uczelnie i ich regiony”

W czwartek 28 lutego 2013 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbędzie się seminarium eksperckie pt. „Uczelnie i ich regiony”. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele: szkół wyższych, regionów, samorządów, biznesu oraz specjaliści. W wydarzeniu udział weźmie przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Debata ma na celu analizę głównych wyzwań stojących przed uczelniami w kontekście rozwoju regionów, wykorzystania instrumentów polityki szkolnictwa wyższego w polityce regionalnej oraz nowych instrumentów wzmacniających synergię między uczelniami a regionami. Seminarium otworzy sekretarz stanu KPRP Olgierd Dziekoński.