JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś uczestnikiem spotkania z wiceministrem edukacji Chin

W środę 5 grudnia 2012 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościć będą przedstawiciele Ministerstwa Edukacji z Chin. Delegatów, z wiceministrem edukacji Chin Du Yubo na czele, podejmie podsekretarz stanu dr hab. Daria Lipińska-Nałęcz. Wizyta będzie okazją do omówienia zagadnień związanych z uznawalnością wykształcenia, a także możliwości intensyfikacji współpracy pomiędzy polskimi i chińskim uczelniami.

W spotkaniu udział weźmie przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz reprezentanci Departamentu Strategii oraz Departamentu Nadzoru i Organizacji Szkolnictwa Wyższego MNiSW oraz Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej M. Ze strony chińskiego Ministerstwa Edukacji w spotkaniu uczestniczyć będą  przedstawiciele m.in. Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Wymiany, Departamentu Edukacji Moralnej, Komisji ds. Egzaminów Państwowych, a także reprezentant Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.