Przewodniczący KRASP prof. Wiesław Banyś uczestnikiem First Arab-Euro Conference on Higher Education

Od 30 do 31 maja 2013 r. odbędzie się konferencja First Arab-Euro Conference on Higher Education, której gospodarzem będzie Uniwersytet w Barcelonie. W konferencji udział weźmie przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Spotkanie będzie okazją do porównania systemów szkolnictwa wyższego w krajach europejskich i arabskich, omówienia zasad prowadzenia badań naukowych oraz systemów studiów doktoranckich, a także dyskusji nt. dostosowania nauczania akademickiego do wymagań współczesnego rynku pracy.

O szansach zatrudnienia absolwentów uczelni, w panelu pt. „Employability: Cultural, Social and Economic Perspectives”, rozmawiać będą eksperci, w tym przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Współorganizatorem konferencji jest European University Association (EUA).

Szczegółowe informacje nt. First Arab-Euro Conference on Higher Education dostępne są na stronie: http://www.ub.edu/aeche/.