facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Otwarcie Laboratorium Informatycznego FP

W piątek 1 marca 2013 r. o godz. 9.30 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbędzie się otwarcie Laboratorium Informatycznego FP. W wydarzeniu uczestniczyć będzie prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski. Nowoczesne laboratorium, które zostało ufundowane przez firmę Future Processing ma umożliwić studentom rozwój ich zainteresowań i sprzyjać poszerzaniu wiedzy. Pracownia powstała w wyniku współpracy, którą firma nawiązała z Uniwersytetem Śląskim w październiku 2012 r.

Piątkowe wydarzenie będzie okazją do obejrzenia sali laboratoryjnej wyposażonej w specjalistyczny sprzęt komputerowy, tablicę interaktywną, która pozwala na wyświetlanie i przesuwanie obrazów na ścianie za pomocą dotyku dłoni oraz komplet mebli ergonomicznych. Na uczestników wydarzenia czekać będzie szereg atrakcji, m.in. malowanie sprayem ściany korytarza, konkurs z nagrodami i sesja zdjęciowa. Zorganizowany zostanie również happening.

Firma Future Processing zajmuje się tworzeniem wyspecjalizowanego oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Współpracuje ze szkołami wyższymi w zakresie rozwoju, badań i edukacji. Jest organizatorem konkursów, szkoleń, wykładów i warsztatów, które mają na celu promocję idei jakości oraz metod testowania oprogramowania, a także poszerzenie wiedzy w takich dziedzinach, jak automatyzacja, użyteczność, wydajność czy bezpieczeństwo oprogramowania.

 


O wydarzeniu napisał serwis „www.biznesowaturystyka.pl” w artykule pt. „Future Processing wręczy klucze”. (28.02.2013)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Nowe laboratorium informatyczne na UŚ może produkować gry 3D”. (01.03.2013)

 

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Sosnowiec: nowe laboratorium informatyczne na WINoM UŚ”. (01.03.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „laboratoria.net/pl” w artykule pt. „Otwarcie Laboratorium Informatycznego FP”. (03.03.2013)

 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.