Przegląd etiud Wydziału Radia i Telewizji UŚ podczas festiwalu „Ślōnski szwōng”

16.03.2018 - 17:30 aktualizacja 16.03.2018 - 17:30
Redakcja: admin

„Ślōnski szwōng” to festiwal śląskiej kultury organizowany przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Na program wydarzenia trwającego od 14 marca do 10 kwietnia 2018 roku składają się koncerty, wystawy, warsztaty, a także spotkania przypominające o dawnych tradycjach.

W ramach festiwalu zaplanowano również przegląd etiud filmowych studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W ramach spotkania „Nasze śląskie Hollywood” obejrzeć będzie można cztery filmy z 2017 roku. Będą to: „Badylok” Karoliny Kłapkowskiej, „Fusy” Kordiana Kądzieli, „Proch” Jakuba Radeja oraz „Żabi król” Arka Biedrzyckiego. Po każdej projekcji przewidziana jest dyskusja, którą poprowadzi Marek Ryś.

Spotkanie odbędzie się 17 marca 2018 roku w godz. 12.00–15.00 w Centrum Edukacji (pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom). Wstęp jest wolny.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: muzeum.bytom.pl