Prorektor prof. Andrzej Kowalczyk z wizytą w Niemczech i Holandii

W ramach projektu systemowego „Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego”, od 13 do 16 grudnia 2010 r. prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. UŚ dr hab. Andrzej Kowalczyk będzie przebywał z wizytą w Niemczech oraz w Holandii. Wyjazd organizowany jest przez zarząd województwa śląskiego oraz Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum.

Celem wizyty studyjnej jest poznanie zasad funkcjonowania lokalnych instytucji animujących współpracę naukowo-biznesową. Istotnym elementem pobytu będą spotkania z pracownikami naukowymi uczelni technicznych, zajmującymi się problematyką transferu wiedzy i technologii oraz wizyty w ośrodkach innowacji. Zagraniczna wizyta będzie również okazją do spotkania z reprezentantami technologicznego inkubatora – International Technology- and Service-Center Baesweiler GmbH.

Celem projektu „Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego” jest m.in. podniesienie potencjału gospodarczego regionu oraz promocja innowacyjności i budowa gospodarki opartej na wiedzy.