Prorektor dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek uczestnikiem otwarcia Centrum Kultury i Dialogu „Doha”

29 maja 2013 r. o godz. 17.00 rozpocznie się inauguracja Centrum Kultury i Dialogu „Doha” w Katowicach (ul. 1 Maja 130), gdzie odbędzie się I Dzień Chrześcijaństwa wśród Muzułmanów w Polsce. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

W programie spotkania przewidziano wykład inauguracyjny jako dwugłos, dotyczący dialogu międzyreligijnego – w perspektywie chrześcijańskiej i muzułmańskiej. W otwarciu Centrum Kultury i Dialogu „Doha” uczestniczyć będą m.in.: ambasador Algierii w Polsce, dziekan Korpusu Dyplomatycznego krajów muzułmańskich Abdelkader Khemri, przewodniczący Śląskiego Oddziału Ligii Muzułmańskiej Abdul Jabbar Koubaisy, prezydent Katowic Piotr Uszok, metropolita katowicki arcybiskup dr Wiktor Skworc, biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Tadeusz Szurman, proboszcz parafii prawosławnej ks. Mitrat płk Sergiusz Dziewiatowski, ks. dr Tadeusz Czekański oraz imam Nidal Abu Tabaq.