Prorektor dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek uczestnikiem gali Nagrody Literackiej Nike

Prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek weźmie udział w uroczystości wręczenia tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Gala odbędzie się 6 października 2013 r. w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Prestiżowe wyróżnienie może zostać przyznane tylko jednej książce. W tym roku decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje jury w składzie: Marek Beylin, Przemysław Czapliński, Jan Gondowicz, Mikołaj Grabowski, Inga Iwasiów, Ryszard Koziołek, Tadeusz Nyczek (przewodniczący), Maria Poprzęcka oraz Joanna Tokarska-Bakir.

Wśród finalistów konkursu znajduje się książka pt. „Morfina” autorstwa Szczepana Twardocha, absolwenta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.